Svētdien plkst.17 finālā “TTT Rīga” – “Kibirkštis-MRU” (LBS YouTube)

29.07.2022

Lietuvas pilsētā Jonavā notiekošā Baltijas (sieviešu) Basketbola līgas finālturnīra pirmajā dienā pusfinālā divu Latvijas komandu duelī “TTT Rīga” pārspēja RSU – 91:60 (19:22, 46:48, 69:59). Svētdien, 27. martā, plkst.17 finālspēlē Latvijas čempiones tiksies ar Lietuvas komandu “Kibirkštis-MRU”, kas pusfinālā ar 64:57 pieveica Klaipēdas “Neptūnas”. Spēli tiešraidē varēs redzēt LBS YouTube kanālā.

Pusfināla cīņā starp abām Latvijas komandām “TTT Rīga” pārsvaru nodrošināja tikai otrajā puslaikā.

“TTT Rīga” komandai Ieva Pulvere guva 16 punktus, Daugile Šarauskaite un Vanesa Jasa pa 11.

RSU vienībai Māra Mote guva 19 punktus (visus pirmajā puslaikā), Marta Leimane 12.

Otrajā pusfinālā Viļņas komanda nelielu pārsvaru ieguva otrā puslaika sākumā, un to nosargāja līdz spēles beigām – 64:57 (16:12, 33:36, 49:41). Uzvarētājām Gabriele Šulske guva 20 punktus, zaudētājām Agne Černeckite – 18.

Cīņa par 3. vietu starp “Neptūnas” un RSU sāksies svētdien plkst.14, arī to varēs redzēt LBS YouTube kanālā.

BBL ceturtās sezonas pamatturnīrā piedalījās pa piecām Latvijas un Lietuvas komandām, kā arī divas Igaunijas vienības. Ceturtdaļfinālā RSU divās spēlēs pārspēja SBK “Liepāja”/LSSS (4. vieta). “Daugavpils Universitāte” pamatturnīrā finišēja 10. vietā, “Rīga Juniores/LU” – 11. vietā.

BBL pirmā čempionāta finālspēlē 2019. gada pavasarī Viļņā “TTT Rīga” pārspēja Kauņas “Aistes-LSMU” (76:62), bet cīņā par 3. vietu Viļņas “Kibirkštis” pārspēja “Tallinn Ulikool” (94:66).

2020. gada 1. martā Rīgā otrā turnīra finālspēlē “TTT Rīga” atkal pieveica Kauņas “Aistes-LSMU” (107:67), bet mačā par 3. vietu SBK “Liepāja”/LSSS pieveica Viļņas “Kibirkštis-MRU” (71:61).

2021. gadā pandēmijas apstākļos katras valsts komandas spēlēja tikai savā starpā.