Visi jaunumi

“TTT Rīga” izcīna trešo čempionu kausu

29.07.2022

Dalīties:

Lietuvas pilsētā Jonavā notikušajā Baltijas (sieviešu) Basketbola līgas finālturnīra izšķirošajā spēlē “TTT Rīga” pārspēja Viļņas “Kibirkštis-MRU” – 68:62 (23:11, 37:31, 55:49) un trešo reizi izcīnīja turnīra galveno balvu. Par finālturnīra vērtīgāko spēlētāju atzīta “TTT Rīga” kapteine Ieva Pulvere.

Rīdzinieces labi sāka (16:4 – 7. minūtē), tomēr turpinājumā Lietuvas komanda atspēlējās un līdz 28. minūtei vadībā pārmaiņus bija abas komandas. Izšķirošais lūzums rīdziniecēm izdevās otrā puslaika vidū, no 49:49 panākot 58:49.

Uzvarētājām mazāk kļūdu (16-23) un labāka metienu precizitāte no spēles (2p. 17/33 – 11/34, 3p. 7/27 – 5/19).

“TTT Rīga” komandai Ieva Pulvere guva 20 punktus, Džasmīne Tomasa 16, Daugile Šarauskaite 12 (8 atl.).

“Kibirkštis-MRU” vienībai Justīne Miknaite guva 19 punktus.

Cīņā par 3. vietu RSU komanda pagarinājumā piedzīvoja neveiksmi pret Klaipēdas “Neptūnas” – 68:72 (19:17, 35:33, 56:41, 63:63). Elīna Sičeva guva 15 punktus, Māra Mote 14, Marta Leimane 11, Luīze Šepte 10.

BBL ceturtās sezonas pamatturnīrā piedalījās pa piecām Latvijas un Lietuvas komandām, kā arī divas Igaunijas vienības. Ceturtdaļfinālā RSU divās spēlēs pārspēja SBK “Liepāja”/LSSS (4. vieta). “Daugavpils Universitāte” pamatturnīrā finišēja 10. vietā, “Rīga Juniores/LU” – 11. vietā.

BBL pirmā čempionāta finālspēlē 2019. gada pavasarī Viļņā “TTT Rīga” pārspēja Kauņas “Aistes-LSMU” (76:62), bet cīņā par 3. vietu Viļņas “Kibirkštis” pārspēja “Tallinn Ulikool” (94:66).

2020. gada 1. martā Rīgā otrā turnīra finālspēlē “TTT Rīga” atkal pieveica Kauņas “Aistes-LSMU” (107:67), bet mačā par 3. vietu SBK “Liepāja”/LSSS pieveica Viļņas “Kibirkštis-MRU” (71:61).

2021. gadā pandēmijas apstākļos katras valsts komandas spēlēja tikai savā starpā.