Visi jaunumi

Ar divām uzvarām RSU tuvojas ceturtdaļfinālam

29.07.2022

Dalīties:

BBL: ar divām uzvarām RSU tuvojas ceturtdaļfinālam
Nedēļas beigās Baltijas Basketbola līgas elites grupas turnīrā notika vairākas spēles, kuru rezultāti būtiski ietekmējuši situāciju turnīra tabulas augšdaļā.

“TTT Rīga” komanda, kas ar 21 uzvaru jau bija nodrošinājusi pirmo vietu pamatturnīrā, uz spēli Klaipēdā devās ar junioru sastāvu un piedzīvoja pirmo zaudējumu (62:98). Neplānotais panākums faktiski neietekmē arī Klaipēdas “Neptūnas” (bilance 15-4) trešo pozīciju – otrā vieta vairs nav aizsniedzama, bet pār tuvākajiem sekotājiem liepājniekiem (14-6) ir pārsvars savstarpējās spēlēs.

RSU basketbolistes izcīnīja divas uzvaras izbraukumā Tallinā (pār “Tallinn Ulikool” 78:71, pār “TalTech” 89:63). Bilance 10-9 Rīgas studentes krietni tuvina 6. vietai, jo pret tiešajām konkurentēm “Šiauliai-Vilmers” (10-11) ir pārsvars savstarpējās spēlēs.  Vēl ir pat iespēja apsteigt Kauņas komandu (12-10) un pakāpties uz 5. vietu – ja izdosies uzvarēt pēdējās trijās spēlēs ar “Daugavpils Universitāti, kā arī Liepājas un Klaipēdas komandām.

Nākamnedēļ paredzētas piecas svarīgas spēles, tai skaitā “Šiauliai-Vilmers” – SBK “Liepāja”/LSSS (otrdien), RSU – “Neptūnas” (trešdien), SBK “Liepāja”/LSSS – RSU (sestdien).

Pamatturnīra divas labākās komandas “TTT Rīga” (21-1) un Viļņas “Kibirkštis-MRU” (19-3) jau nodrošinājusi tiesības spēlēt Baltijas līgas Final 4 turnīrā, kas 26. un 27. martā notiks Lietuvas pilsētā Jonavā. 3. un 6., kā arī 4. un 5. vietas ieguvējas ceturtdaļfinālā noskaidros vēl divas Final 4 dalībnieces.

Pullman Sieviešu basketbola līgas turnīrā turpinās cīņa par pirmajām divām vietām, kuru ieguvējas 2. un 3. aprīlī varēs cīnīties par tiesībām piedalīties Latvijas čempionāta Final 4 ar ceturto un piekto Latvijas komandu elites grupā “Daugavpils Universitāti” un BJBS “Rīga Juniores”/LU. Pagaidām labākās izredzes ir RSU otrajai komandai (17-0), “Ogres Kolibri” (15-4) un TTT/RBJSS “Rīdzene” (11-4).