“TTT Rīga” dramatiskā finālspēlē izcīna ceturto titulu Baltijas sieviešu līgā

02.04.2023

Betsafe Baltijas Sieviešu basketbola līgas čempionāta finālspēlē Lietuvas pilsētā Birštonā “TTT Rīga” pašā galotnē izrāva uzvaru pār Viļņas “Kibirkštis” (69:68), izcīnot ceturto titulu. Vērtīgākās spēlētājas tituls – centra spēlētājai Dekeijai Koenai. Spēlē par 3. vietu RSU pārspēja Klaipēdas “Neptūnas” (71:62).

Finālspēlē 38 minūtes vadībā bija Viļņas komanda, lielāko pārsvaru sasniedzot 29. minūtē (43:59). Tomēr vēl līdz pēdējam pārtraukumam rīdzinieces mazliet samazināja mīnusus un pēdējā ceturtdaļā pilnībā pārņēma iniciatīvu. 130 sekundes pirms spēles beigām “TTT Rīga” panāca neizšķirtu (66:66), tad vēlreiz nonāca zaudētājās, bet punktu spēlei 1,7 sekundes pirms finālsignāla pielika Guntas Baško precīzais tālmetiens pēc Ilzes Jākobsones piespēles – 69:68 (15:21, 34:44, 49:59).

“TTT Rīga” komandai Kate Vilka guva 25 punktus, Dekeija Koena 18+19 atl., Vanesa Jasa 9, Gunta Baško 6 (3p. 2/13; 8 atl., 4 piespēles), Ilze Jākobsone 5+9 piesp., Marta Miščenko 4, Emīlija Košla 2.

“Kibirkštis” labā Gintare Petronite guva 23 punktus un izcīnīja 13 bumbas, Gintare Mažionite 12 punktus.

“TTT Rīga” Baltijas līgā uzvarēja arī 2019., 2020. un 2022. gadā (2021. gadā turnīrs nenotika pandēmijas dēļ).

Bronzas spēlē RSU vienība pret Klaipēdas “Neptūnas” līdz trešās ceturtdaļas sākumam bija iedzinējās, bet otrajā puslaikā pilnībā pārņēma iniciatīvu – 71:62 (12:20, 25:33, 47:42). Rīdziniecēm labāka tālmetienu precizitāte (10/31 – 3/22) un mazāk kļūdu (11-17).

Rīdziniecēm Māra Mote guva 16 punktus, Luīze Šepte 12, Evelīna Otto 12 (7 atl.), Enija Vīksne 11 (9 piesp., 6 atl.), Anita Miķelsone 10.

Klaipēdas komandai Viktorija Balabana guva 22 punktus.

Turnīra Zvaigžņu piecniekā iekļautas Kate Vilka, Dekeija Koena (abas “TTT Rīga”), Gintare Petronite (“Kibirkštis”, Māra Mote (RSU) un Viktorija Balabana (“Neptūnas”).