Sieviešu BBL: Latvijas komandām Lietuvā 2-1

16.10.2022

Sieviešu Baltijas Basketbola līgas čempionāta otrajā nedēļā trīs Latvijas komandas aizvadīja spēles Lietuvā. RSU komanda Kauņā ar 68:65 pārspēja “Aistes-LSMU”, SBK “Liepāja”/LSSS Šauļos ar 76:65 pieveica “Šauliai-Vilmers”, bet “TTT Rīga”, spēlējot bez četrām potenciālajām līderēm, Viļņā ar 60:89 zaudēja “Kibirkštis” vienībai.

RSU vienība Kauņā lielākoties bija vadībā, tomēr otrajā puslaikā priekšā vairākkārt izrāvās mājinieces un galotnē uzvaru izdevās nosargāt nervozā cīniņā – 68:65 (17:10, 37:28, 51:50). Dinija Pāvelsone un Katrīna Ozola guva pa 14 punktiem, Māra Mote 13 (7 piespēles), Enija Vīksne 10 (7 piespēles). RSU komanda precīzāk uzbruka no spēles (25/61 – 19/53).

Liepājas komanda Šauļos uzvaru nodrošināja otrajā puslaikā – 76:65 (15:16, 32:35, 54:50). Liepājniecēm pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (50-41), mazāk kļūdu (12-18), līdz ar to par 15 metieniem vairāk (24/77 – 27/62), kā arī vairāk soda metienu (18/22 – 6/13). Produktīva spēle Paulai Kļeščovai – 19 punktu, 7 atlēkušās, 10 pārķertās, 5 rezultatīvas piespēles. Enija Ķīvīte guva 21 punktu. Deina Minajeva 10. Šauļu komandai 15 punktus guva Rūta Stiprā.

“TTT Rīga” komandai FIBA pagaidām ierobežojusi iespējas pieteikt spēlētājas (paredzams, ka komanda pilnā sastāvā varēs spēlēt nākamnedēļ), tāpēc pirmajā izbraukumā Viļņā pret komandu “Kibirkštis” laukumā devās Gunta Baško un pērn fārmklubā spēlējušās juniores. Latvietes turējās godam, pirmajās trijās ceturtdaļās neļaujot pretiniecēm panākt sagrāvi un pēdējās desmit minūtēs pat uzvarot – 60:89 (13:23, 28:44, 41:71). Estere Petrus guva 21 punktu (3p. 5/12), Tīna Grausa 16, Gunta Baško 12.

Latvijas komandu spēles nākamnedēļ

Trešdien, 19. oktobrī, plkst.18 Klaipēdas “Neptūnas” – “TTT Rīga”

Ceturtdien, 20. oktobrī, plkst.19 BJBS Rīga/Juniores/LU” – “Šiauliai-Vilmers”

Sestdien, 22. oktobrī, plkst.14 “Daugavpils Universitāte” – SBK “Liepāja”/LSSS

Sestdien, 22. oktobrī, plkst.16 “Klaipedos LCC tarptautines universitetas” – RSU

Visas Latvijā notiekošās spēles var redzēt LBS YouTube kanālā, Lietuvā notiekošās spēles var redzēt YouTube kontā LTU Basketball.