Visi jaunumi

Sieviešu Baltijas Basketbola līgai jauns juridiskais ietvars un ģenerālsponsors; Final 4 turnīrs notiks Palangā

07.02.2024

Dalīties:

Pasaulē atzītā uztura bagātinātāju zīmola “BioSil” pārstāvis Lietuvā UAB “Maistas szalvedi” ir kļuvis par Sieviešu Baltijas līgas ģenerālsponsoru, un turpmāk turnīrs sauksies “BioSil Sieviešu Baltijas Basketbola līga” jeb “BioSil” WBBL. Izšķirošās cīņas par čempionu titulu šosezon notiks Final 4 turnīrā Palangā 29. un 30. martā.

“Esam priecīgi, ka “BioSil” ne tikai kops sievietes dabisko skaistumu, bet arī palīdzēs sievietēm īstenot sapņus sportā,” saka Rasa Klešnieks, “Food for Health” direktore. “Esam priecīgi atbalstīt sieviešu basketbola izaugsmi un popularitāti Baltijas reģionā.”

Līgas direktors Alvīds Jocis: “Šosezon līgā spēlē septiņas Latvijas un sešas Lietuvas komandas, bet mums ir vīzija un sapnis paplašināt līgas ģeogrāfiju. Ticu, ka partnerība ar pazīstamu zīmolu un mūsu izaugsmes potenciāls iedvesmos citus uzņēmumus investēt sieviešu sportā un kopā sasniegt abpusēji izdevīgus rezultātus.”

Lai uzlabotu līgas pārvaldību un spertu nākamos soļus sieviešu basketbola izaugsmē atjaunota vēsturiskā organizācija “Baltic Womens Basketball league”. Par tās prezidentu kļuvis uzņēmējs Arvīds Klovass, par attīstības direktori iecelta Latvijas Sieviešu basketbola līgas vadītāja Līga Goldmane. “Piecos gados strādājot kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem esam nodrošinājuši mūsu kopīgās līgas attīstību. Jāsper solis tālāk, no kvantitātes jāliek uzsvars uz kvalitāti. Esmu ļoti pagodināta kļūt par daļu no šīs spēcīgās komandas. Nākamajā sezonā plānojam izvirzīt augstus mērķus, stingrākus uzstādījumus un prasības klubu dalībai.”

Jau nolemts, ka “BioSil” WBBL 2024. gada sezonas svarīgākais notikums – Final 4 turnīrs – no 29. līdz 31. martam notiks Palangā.

“Klaipēdas komandas “Neptūnas-Amberton” un “LCC International University” šosezon spēlē ļoti labi, pastāv liela iespēja, ka abas komandas iekļūs finālčetriniekā, tāpēc Palangas izvēle bija gluži likumsakarīga,” skaidro A. Jocis. “Nešaubos, ka skatītāji redzēs augsta līmeņa basketbola cīņas, un mēs darīsim visu, lai papildinātu sportisko daļu un pasākumu pārvērstu par lieliem svētkiem ar papildus izklaides daļu. Aicinu visus marta apmeklēt Palangu.”

Patlaban “BioSil” WBBL čempionātā līderes ir Klaipēdas “Neptūnas-Amberton” un LCC International University” (katrai 15 uzvaras un 3 zaudējumi). Seko “TTT-Rīga”, kas uzvarējusi visos 14 mačos, Viļņas “Kibirkštis” (13-5) un “Šiauliai-Vilmers” (12-6).

Pamatturnīra uzvarētājas saņems ceļazīmi uz finālčetrinieku, bet 2.-7.vietas ieguvējas sacentīsies ceturtdaļfināla sērijās.