LSBL: “TTT-Rīga” izcīna kārtējo titulu, sudrabs – RSU, bronza dodas uz Liepāju

25.04.2024

Sestdien, 20. aprīlī, Latvijas Sieviešu basketbola līgas finālsērijas otrajā spēlē “TTT-Rīga” vēlreiz pārspēja RSU vienību (87:37), 11. reizi pēc kārtas izcīnot valsts čempionu titulu. Ceturto reizi tituls izcīnīts galvenā trenera Mārtiņa Gulbja vadībā. Devītais tituls Ievai Pulverei, piektais – Vanesai Jasai, Luīzei Annai Silai, Aleksandrai Stepanovai, Tīnai Grausai un amerikānietei Dekeiai Koenai – otrais, Evelīnai Otto, Madarai Ķilpei, kā arī leģionārēm Gabijai Meškonitei, Marko Klavo un Kirai Lambertai – pirmais.

Latvijas čempionāta vērtīgākās spēlētājas balvu saņēma Ieva Pulvere, kura atzīta arī par labāko aizsardzi. Labākā uzbrucēja – Anita Miķelsone (RSU), labākā centra spēlētāja – Anna Liepiņa (“Daugavpils Universitāte”).

Ceturtdien, 25. aprīlī, otrajā cīņā par bronzu “Daugavpils Universitāte” savā laukumā vēlreiz zaudēja SBK “Liepāja”/LSSS (67:76), sērijā piekāpjoties ar 0:2.

“TTT-Rīga” (26-0) – RSU (14-13) 73:46 (17:13, 37:25, 55:42). Sērijā 2:0

“TTT-Rīga” komanda šoseon uzvarējusi visās 22 Baltijas līgas pamatturnīra spēlēs, divos Final 4 mačos, kā arī visās četrās LSBL izslēgšanas spēlēs.

RSU basketbolistes Baltijas līgas pamatturnīrā ierindojās 8. vietā, LSBL ceturtdaļfinālā pārliecinoši pārspēja “TTT Juniores/Rīga”, bet pusfinālā triju spēļu sērijā pieveica SBK “Liepāja/LSSS”, trešo gadu pēc kārtas iekļūstot finālā.

Komandas pēc savstarpējas vienošanās bija apmainījušās mājas spēlēm, un sērijas pirmajā mačā mājinieces bija RSU basketbolistes. Spēku samēri gan nebija mainījušies, “TTT-Rīga” uzvarēja, pēdējā ceturtdaļā sakrājot pārliecinošu pārsvaru – 46:73 (13:17, 25:37, 42:55).

Uzvarētājām Ieva Pulvere guva 20 punktus, Margo Klavo 16, Dekeija Koena 14 (9 atl.).

RSU komandai Anita Miķelsone guva 12 punktus, Paula Cirša 11.

Otrajā finālmačā “TTT-Rīga” pārsvars bija vēl lielāks – 87:37 (25:4, 52:16, 74:25). Uzvarētājām Ieva Pulvere guva 25 punktus, Evelīna Otto 14, Luīze Anna Sila 13.

SBK “Liepāja”/LSSS (12-15) – “Daugavpils Universitāte” (7-19). Sērijā 2:0

Liepājnieces Baltijas līgas pamatturnīrā izcīnīja 6. vietu, bet zaudēja abās izslēgšanas turnīra spēlēs – BWBL ceturtdaļfinālā Klaipēdas “Neptūnas” (0:2) un LSBL pusfinālā RSU vienībai (1:2)

Daugavpilietes BWBL finišēja 9. vietā, LSBL ceturtdaļfinālā divu spēļu sumā pārspēja BS “Rīga Juniores/LU”, bet pusfinālā ar 0:2 zaudēja “TTT Rīga”.

Pirmajā bronzas sērijas spēlē trešdien, 17. aprīlī, liepājnieces bija vadībā gandrīz visu spēles laiku, sasniedzot labu tālmetienu precizitāti (11/26 – 2/19).

Uzvarētājām Enija Ķīvīte guva 18 punktus, Raivita Koreņika 13, Sabīne Lipe 12, Estere Petrus 12.

Daugavpilietēm Anna Liepiņa guva 23 punktus un izcīnīja 18 bumbas, Kinga Piedela guva 11 punktus.

Otrajā spēlē ceturtdien, 25. aprīlī, Daugavpilī mājiniecēm ilgi bija iniciatīva un neliels pārsvars, tomēr pēdējām septiņām minūtēm vairāk spēka bija palicis ar plašāku sastāvu spēlējošajām liepājniecēm. No 61:59 rezultāts izauga līdz 61:71 un cīņa par bronzu bija galā – 67:76 (15:13, 38:37, 54:57).

Daugavpilietēm Kinga Piedela guva 23 punktus, Valerija Baranovska 16, Katrīna Eva Millere 13, Anna Liepiņa 11 (17 atl.).

Liepājas komandai Estere Petrus guva 18 punktus, Paula Kļeščova 14, Raivita Koreņika 10+10 atl.

Latvijas sieviešu čempionāta laureātes (1992-2024)