Betsafe WBBL Oktobrī: Triple double, vēsturiska uzvara un trenera modes izaicinājums

10.11.2023

Baltijas Sieviešu basketbola līgā (Betsafe WBBL) aizvadītas jau 25 spēles, kurās netrūka iespaidīgu personīgo sniegumu un dramatisku momentu. Aicinām iepazīties ar sezonas pirmā mēneša svarīgāko notikumu apskatu.

Bez zaudējumiem

Pēc pirmā mēneša līgā bez zaudējumiem palikušas tikai 3 komandas: “LCC International University” uzvarēja visās 5 aizvadītajās spēlēs, “TTT-Rīga” – 3, bet Viļņas “Kibirkštis” – 2.

Robežas pretējā pusē

Piecas basketbolistes no Lietuvas un Latvijas, šosezon spēlē Baltijas čempionātā pārstāvot otras valsts komandu. Klaipēdas “LCC International University” komandas formas tērpos spēlē Elizabete Bulāne, Līva Liniņa un Līna Loceniece, savukārt Klaipēdas “Neptūno-Amberton” pārstāv Rūta Stiprā. Tikmēr Latvijā spēlē tikai viena lietuviete – Gabija Meškonite (“TTT-Rīga”; attēlā).

Komanda ar raksturu

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komanda mēneša laikā spēja noorganizēt divas iespaidīgas atspēlēšanās un izcīnīt uzvaras savā laukumā, kad šķita, ka palikušas tikai teorētiskas iespējas. Vispirms Latvijas galvaspilsētas studentēm izdevās ar 71:70 pārspēt komandu “Jūrmala”, lai gan 4. ceturtdaļas sākumā rezultāts bija 54:64, bet 25 sekundes pirms spēles beigām – 65:70.

Desmit dienas vēlāk mačā ar SBK “Liepāja/LSSS” situācija izskatījās vēl sliktāka – pēc 3 ceturtdaļām vieu komanda bija vadībā pat ar 16 punktu pārsvaru (43:27). Izšķirošo ceturtdaļu RSU spēja uzvarēt ar  satriecošu izrāvienu 22:3 un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 49:46.

Pirmais pagarinājums un pirmā uzvara

Vēsturisko pirmo uzvaru guva līgas debitante “Panevežys”. Aukštaitijas galvaspilsētas basketbolistes savā pirmajā mačā Betsafe WBBL čempionātā pagarinājumā ar 93:90 pieveica Daugavpils Universitātes vienību. Tas bija vienīgais pagarinājums sezonā jau aizvadītajās 25 spēlēs.

Triple-double

“LCC International University” uzbrukuma spēlētāja Dominika Paliulīte ierakstījusi savu vārdu līgas statistikas ailītēs. 22 gadus vecā basketboliste mačā pret “TTT Juniorēm” guva 10 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un pārtvēra 11 bumbas. Tas bija tikai ceturtais “triple-double” līgas vēsturē un pirmā reize, kad spēlētājas pārķerto bumbu skaits rakstāms ar diviem cipariem.

50 lietderības punkti

“Šiaulių-Vilmers” spēlētājai Kesidijai Mihalko izdevās kārtējais iespaidīgais sniegums. Amerikāniete mačā ar SBK “Liepāja/LSSS” 37 minūtēs guva 30 punktus (5/6 divp., 3/4 trīsp., 11/11 sodi), izcīnīja 6 bumbas, atdeva 8 rezultatīvas piespēles, 3 reizes pārtvēra bumbu, bloķēja 1 metienu, 2 reizes kļūdījās un izprovocēja 6 pārkāpumus, kopā sakrājot efektivitātes koeficientu 50.

Sudrabs viņpus Atlantijas okeānam

“Neptūnas-Amberton” kādu laiku nācās iztikt bez kolumbietes Marijas Delgado, kura ar savas valsts izlasi piedalījās Panamerikas spēlēs Čīlē. Aizsardze ar Kolumbijas izlasi tika līdz finālam un tikai tur nācās atzīt Brazīlijas izlases pārākumu (40:50). Klaipēdas komandas basketboliste finālā guva 15 punktus un bija mača rezultatīvākais spēlētājs.

Mode

“Betsafe WBBL” klubu vidū  īpaši izceļas liepājnieku duets – galvenais treneris Rūdolfs Rozītis un viņa asistents Ģirts Splīte. Pēc Ģirta Splītes iniciatīvas treneri jau otro sezonu valkā košus uzvalkus, kas papildināti ar tauriņiem. Pagājušajā sezonā uzvalki bija tumšākās krāsās, bet šogad tika izvēlēta gaišāku krāsu gamma un tērpu papildina vestes. Kā atzīst latvieši, šādi tērpi palīdz radīt labu atmosfēru komandā.

Simboliskais piecinieks

Līgas oktobra simboliskajā pieciniekā iekļuvušas spēlētājas no dažādām komandām: Viktorija Balabana (“Neptūnas-Amberton”), Žozefīne Sīpoliņa (“Jūrmala”), Kesidija Mihalko (“Šiaulių-Vilmers”), Gerda Raulušaitite (“LCC International University”) un Dekeija Koena (“TTT-Rīga”).

Vērtīgākā spēlētāja

Betsafe WBBL mēneša labākās basketbolistes tituls tika piešķirts Gerda Raulušaitytei no “LCC International University”. Trīs aizvadītajās spēlēs 19 gadus vecā 189 cm garā spēlētāja komandas labā vidēji guva 21,7 punktus, izcīnīja 9,3 atlēkušās bumbas, izdarīja 2,7 rezultatīvas piespēles un sakrāja 37 lietderības punktus. Spēlētājai, kas no “Kibirkštis” uz ostas pilsētu pārcēlās pirms šīs sezonas, 30 un vairāk lietderības punktu spēlē kļuvuši par normu, un pret RSU izdevās iekrāt pat 45 punktus.

Betsafe WBBL spēlētājas izlasēs

Šajā izlašu pārtraukumā 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs valstsvienības pārstāv 15 Betsafe WBBL klubu basketbolistes. Gabija Meškonite (“TTT-Rīga”), Gerda Raulušaitite, Brigita Sinickaite (“Neptūnas-Amberton”), Daļa Donskičite, Egle Zabotkaite, Gabriele Šulske, Justina Miknaite un Martina Petrenaite (visas “Kibirkštis”) uzaicinātas Lietuvas izlasē. Latvijas izlasi pārstāv Evelīna Otto, Ieva Pulvere, Vanesa Jasa un Luīze Sila (visas “TTT-Rīga”). Ukrainas izlasi pārstāv Viktorija Balabana un Uļjana Dacko (abas “Neptūnas-Amberton”), bet Bulgāriju – Valērija Aleksijeva („Šiauliai-Vilmers“).