Visi jaunumi

Baltijas sieviešu līga startēs 8. oktobrī, Pullman LSBL – 12. oktobrī

04.10.2022

Dalīties:

Nedēļas nogalē ar četrām spēlēm Tallinā sāksies Sieviešu Baltijas basketbola līgas turnīrs, kurā piedalīsies 12 komandas – pa piecām no Latvijas un Lietuvas, kā arī divas no Igaunijas. Savukārt trešdien, 12. oktobrī, sāksies Pullman Sieviešu basketbola līgas čempionāts, kurā piedalīsies deviņas komandas.

Sieviešu Baltijas basketbola līgā Latviju pārstāvēs trīskārtējās līgas čempionvienība “TTT Rīga”, pērnās Final 4 dalībnieces RSU, 2020. gada turnīra trešās vietas ieguvējas SBK “Liepāja”/LSSS, kā arī “Daugavpils Universitāte” un BS “Rīga Juniores”/LU.

Pirmās cīņā dosies daugavpilietes un juniores, kuras nedēļas nogalē aizvadīs pa divām spēlēm Igaunijā. Abas komandas būtiski atjaunojušas sastāvus, iesaistot 2003.-2006. gadā dzimušas spēlētājas. Sestdien BS “Rīga Juniores”/LU spēlēs ar “Audentes”, daugavpilietes ar “TalTech”, svētdien juniores tiksies ar “TalTech”, daugavpilietes ar “Audentes”.

Vēl pēc nedēļas turnīrā iesaistīsies RSU, SBK “Liepāja”/LSSS un, iespējams, arī “TTT Rīga”.

Lietuvu turnīrā pārstāv Viļņas “Kibirkštis”, Klaipēdas “Neptūnas”, Kauņas “Aistes-LSMU”, Šauļu “Šiauliai-Vilmeras” (sastāvā arī Rūta Stiprā) un Klaipēdas “LCC tarptautinis universitetas”.

12 komandas līdz marta vidum aizvadīs divu apļu turnīru. Pirmās vietas ieguvējas kvalificēsies Final 4 turnīram, 2.-7., 3.-6., 4.-5. vietas ieguvējas divu spēļu sērijās cīnīsies par trim vietām Final 4.

Spēļu kalendārs un cita informācija tuvākajā laikā būs pieejama Sieviešu Baltijas basketbola līgas mājaslapā.

Pullman Sieviešu basketbola līgas čempionātā piedalīsies deviņas komandas: pērn spēlējušās RSU-2, TTT/RBJSS “Rīdzene”, BJBS “Rīga/Juniores”-2, “Jūrmala”, BK “Jelgava”-BJSS, BJBS “Rīga/Jugla”, “Valmieras GLASS VIA”/BVBS, kā arī jaunpienācējas BK “Ventspils” un Rīgas Tehniskā universitāte.

No 12. oktobra līdz marta vidum tiks izspēlēts divu apļu turnīrs, kam sekos Final 4 turnīrs.

Pēc abu līgu sacensībām izslēgšanas turnīrā noskaidros Latvijas čempiones.